Организация молодежи Атомремонтсервис
Пятница, 10.05.2024, 03:40



Приветствую Вас Гость | RSS
[ Главная ] [ Каталог статей ] [ Регистрация ] [ Вход ]
Меню сайта

Категории каталога
Юрист советует [22]

Мини-чат

Наш опрос
Нужно поработать над:
1. доп. информацией(сссылки, объявления)
2. форумом
3. внешним видом
4. орфографией)
5. фотографиями
Всего ответов: 8

Главная » Статьи » Юридические консультации » Юрист советует

Трансформація строкового трудо-вого договору у безстроковий
Припиняючи трудові відносини у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору, роботодавець не повинен ані попереджувати про це працівника, ані обґрунтовувати причини його звільнення, адже таке припинення трудових відносин вважається проведеним за спільною згодою роботодавця та працівника, оскільки кожен з них погодився з цим у момент підписання строкового трудового договору.
Між тим, самого лише факту спливу строку трудового договору замало для припинення його дії – для цього потрібне волевиявлення хоча б однієї із сторін договору. Зокрема, роботодавець, який бажає розірвати трудові відносини, повинен не пізніше, ніж в останній день роботи працівника за строковим догово-ром, видати наказ про його звільнення на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) у зв’язку із закінченням строку трудового договору. Якщо ж після спливу терміну договору трудові відносини фактично тривають (тобто працівник виходить на роботу, а роботодавець його до неї допускає) і жодна із сторін не вимагає припинення цих відносин, дія цього договору відповідно до ч. 1 ст. 39 (1) КЗпП вважається продовженою на невизначе-ний строк. Це означає, що у подальшому звільнити працівника у зв’язку із закінченням строку договору буде немож-ливо – роботодавець зможе розірвати трудовий договір за власною ініціативою лише за наявності загальних підстав, передбачених трудовим законодавством.
До того ж, випадок, коли після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають й жодна із сторін не вимагає їх припинення, є не єдиною можливістю автоматичної трансформації строкового договору у безстроковий – такі самі наслідки згідно з ч. 2 ст. 39 (1) КЗпП мають місце й у разі переукладення строкового трудового дого-вору один чи декілька разів (за винятком випадків, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, умов її виконання або інтересів працівника).
Отже, укладений між вами та під-приємством строковий трудовий договір ще з моменту його першого переукла-дення став безстроковим. З огляду на це, на час звільнення ви вже були постійним працівником підприємства, а тому вас могли звільнити (звісно, якщо тільки у вас особисто було відсутнє бажання звіль-нитися) лише за наявності підстав, передбачених законодавством для розір-вання трудового договору за ініціативою роботодавця (а не у зв’язку із закінченням строкового трудового договору).

Категория: Юрист советует | Добавил: Lisena (19.03.2009)
Просмотров: 3339 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024